W niedziele popada deszcz i zrobi się ciepło! – prognoza na 14 kwietnia

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju nadal będzie pod wpływem wyżu znad Skandynawii. Poza tym do Polski będzie też napływać nieco ciepłe i na ogół dość chłodne i wilgotne powietrze ze wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem przeważnie wystąpi i utrzyma się na ogół duże i zmienne zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach pojawią się też przelotne opady marznącej mżawki lub deszczu o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy oraz między innymi też na wschodzie i południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C/+13°C nad morzem oraz na północy i w Centrum do +15°C termometry mogą pokazywać na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie nadal umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.