W weekend wystąpią opady mieszane i przejaśnienia! – prognoza na 13 kwietnia

Przez weekend obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem wyżu znad Skandynawii oraz w chłodniej i wilgotnej masie powietrza, która cały czas napływać będzie z północnego-wschodu i ze wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski przeważnie utrzyma się duże i zmienne zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach występować będą dodatkowo przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy i zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal utrzyma się duże i też zmienne zachmurzenie. W zamian tego pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.