W piątek będzie chłodno i wystąpią opady mieszane! – prognoza na 12 kwietnia

Przez weekend obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem wyżu znad Skandynawii. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-wschodu i wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno oraz wystąpią przejaśnienia i powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem możliwe są na zachodzie i w północnej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie i w północnej części Polski niewykluczone będą między innymi przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W dodatku na tym obszarze i Wybrzeżu możliwe są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze kraju opady mogą również wystąpić po południu lub wieczorem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +10°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.