W czwartek wystąpią opady mieszane i przejaśnienia! – prognoza na 11 kwietnia

W ciągu najbliższej doby obszar kraju nadal będzie pod wpływem wyżu znad Skandynawii i też w zasięgu chłodnego frontu atmosferycznego, który między innymi nad Bałtykiem i w północnej Polsce przyniesie ze sobą opady mieszane i niewykluczone lokalne burze śnieżne. Poza tym do Polski będzie napływać chłodne i na ogół dość wilgotne powietrze z północnego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie utrzyma się duże i zmienne zachmurzenie oraz będzie między innymi bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze śnieżne możliwe będą na Wybrzeżu i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +3°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu możliwe będą nad samym morzem i częściowo w północnej części kraju. W dodatku w tej części obszaru niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C/+9°C nad morzem oraz na północy i zachodzie Polski do +10°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

Comments are closed.