W środę utrzyma się duże i zmienne zachmurzenie! – prognoza na 10 kwietnia

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem wyżu znad Skandynawii. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne i na ogół dość wilgotne powietrze z północnego-wschodu i ze wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju przeważnie występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi powinno być bez opadów. Jedynie niewykluczone są miejscami liczne marznące mgły lub zamglenia, które lokalnie mogą osadzać szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego-zachodu w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być też bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze śnieżne możliwe będą nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C/+9°C nad samym morzem i w północnej części kraju do +11°C/+15°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.