We wtorek będzie mglisto i z przejaśnieniami! – prognoza na 9 kwietnia

W ciągu najbliższej doby i prawdopodobnie do końca tego tygodnia będziemy pod wpływem wyżu znad Skandynawii. Poza tym do Polski będzie też napływać znacznie chłodniejsze oraz ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północy i południowego-zachodu Europy pochodzenia polarnomorskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem na ogół pojawi się zmienne i duże zachmurzenie oraz będzie między innymi też bez opadów. W zamian tego niewykluczone są liczne marznące mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +5°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad morzem przeważnie utrzyma się nadal duże i zmienne zachmurzenie oraz będzie bez opadów. Poza tym niewykluczone są liczne mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C/+14°C nad samym morzem oraz też na północy w Centrum i częściowo na zachodzie kraju do +15°C/+18°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu oraz w porywach miejscami będzie dochodzić do 30/50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.