W poniedziałek powróci więcej chmur i mgieł! – prognoza na 8 kwietnia

Z początkiem tygodnia na pogodę w naszym kraju zacznie na nowo oddziaływać niż znad Bałkanów. Poza tym do Polski będzie też napływać początkowo chłodne oraz między innymi ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-wschodu i północnego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju przeważnie będzie pochmurno oraz dość pogodnie i też bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze możliwe będą częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie kraju. W dodatku w wielu miejscach i nad samym morzem mogą również miejscami rozwijać się liczne mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz będzie też bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone również lokalne burze możliwe będą częściowo na zachodzie oraz też na południu i południowym-wschodzie Polski. Poza tym w wielu miejscach kraju i miejscami mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C/+15°C nad samym morzem i w Centrum Polski do +19°C/+22°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne na nowo zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.