W niedziele będzie ciepło i z rozpogodzeniami! – prognoza na 7 kwietnia

W ciągu najbliższej doby obszar kraju nadal będzie pod wpływem niżu znad Austrii. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego na zachodzie oraz też na południu i wschodzie niewykluczone będą przelotne o zmiennym natężeniu opady konwekcyjne i lokalne burze. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów i dość pogodnie. W dodatku mogą również w wielu miejscach rozwijać się liczne mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz będzie między innymi bez opadów. Jedynie niewykluczone przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalne burze mogą pojawić się na wschodzie i południowym-wschodzie kraju. W dodatku możliwe są też w wielu miejscach liczne mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +21°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne na nowo zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.