W sobotę miejscami rozwiną się burze i będzie ciepło! – prognoza na 6 kwietnia

Przez weekend pogodę w kraju kształtować będzie niż znad południowej i zachodniej części Europy z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski będzie też napływać o wiele cieplejsze i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego-wschodu.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie wystąpi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach mogą również wystąpić przelotne o zmiennym natężeniu opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze. Jedynie pogodnie i bez opadów powinno być na północnym-wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na obszarze Polski i nad morzem nadal będzie pochmurno oraz z większymi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się również przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone będą między innymi lokalne burze. Jedynie dość pogodnie i na ogół bez opadów powinno być w północnej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +22°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie mieć tendencje wahania i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.