W piątek nadal będzie ciepło i rozwiną się Burze! – prognoza na 5 kwietnia

W ciągu najbliższej doby i przez weekend obszar naszego kraju nadal będzie pod wpływem niżu znad południowej części Niemiec i Francji z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski będzie też napływać między innymi ciepłe i na ogół chłodne oraz umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem utrzyma się zmienne zachmurzenie oraz będzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +9°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nad obszarem całej Polski i Wybrzeżu nadal będzie ciepło oraz utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się między innymi przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +22°C. Wiatr będzie słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wchodu w porywach do 40-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.