W czwartek będzie ciepło i miejscami pochmurno! – prognoza na 4 kwietnia

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju nadal będzie pod wpływem niżu znad Austrii. Poza tym pozostaniemy też w ciepłej i na ogół dość wilgotnej masie powietrza znad południowej Europy. W dodatku w wielu miejscach Polski i nad morzem utrzymają się liczne chmury i przejściowe również rozpogodzenia. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku przeważnie będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie początkowo niewykluczone przelotne opady konwekcyjne i lokalne burze możliwe będą na zachodzie i południowym-zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +9°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-wschodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz między innymi częściowo na północy Polski i nad morzem możliwe są też liczne rozpogodzenia. Poza tym będzie również bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +22°C. Wiatr słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-wschodu w porywach do 40-80 km./h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Comments are closed.