W środę rozwiną się chmury burzowe i będzie ciepło! – prognoza na 3 kwietnia

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie pod wpływem niżu znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski będzie też napływać między innymi ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze kraju i nad morzem przeważnie będzie pochmurno oraz z niewielkimi przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze możliwe będą na zachodzie i południowym-zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty z południowego-wschodu w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie pomału spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północy oraz też na zachodzie i południu kraju niewykluczone będą między innymi przelotne opady konwekcyjne i lokalne burze. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-wschodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu pomału będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.