We wtorek będzie ciepło i pogodnie! – prognoza na 2 kwietnia

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju początkowo będzie pod wpływem wyżu. W zamian tego napływać będzie na nowo ciepłe i między innymi umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie zmienne zachmurzenie pozostanie na północnym-wschodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski również będzie dość pogodnie i bez opadów oraz miejscami w wielu miejscach może lokalnie pojawić się zachmurzenie zmienne lub małe. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +19°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-wschodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.