W poniedziałek będzie dość pogodnie i bez opadów! – prognoza na 1 kwietnia

Z początkiem nowego miesiąca obszar naszego kraju początkowo znajdzie się pod wpływem wyżu znad północnej części Morza Bałtyckiego. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnej Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie dość pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal może występować zmienne zachmurzenie oraz wyjdzie też słońce i będzie na ogół bez opadów. Poza tym częściowo na północy i w Centrum kraju niewykluczone są również liczne mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +12°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.