W niedziele wystąpią przejaśnienia i lokalne Burze! – prognoza na 31 marca

W ostatni dzień miesiąca pogodę w kraju będzie kształtować płytka zatoka niżowa z frontem atmosferycznym, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe oraz dość chłodne i wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy pochodzenia polarnomorskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad morzem w dalszym ciągu mogą rozwijać się liczne mgły oraz zamglenia i między innymi utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym padać również nie powinno. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły lub zamglenia. Poza tym wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo pojawią się też przelotne opady deszczu i niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C/+15°C na północy i zachodzie do +16°C/+20°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.