W weekend będzie na ogół ciepło i z przejaśnieniami! – prognoza na 30 marca

Przez weekend początkowo obszar naszego kraju będzie jeszcze pod wpływem wyżu znad Słowacji oraz na ogół w ciepłej i umiarkowanie wilgotnej masie powietrza, która między innymi napływać będzie z południowego-zachodu Europy pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie miejscami liczne mgły lub zamglenia możliwe będą nad Bałtykiem oraz też w zachodniej i południowej części Polski. Temperatura powietrza oscylować będzie na ogół w granicach +5°C. Wiatr również będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach na Pomorzu i Wybrzeżu do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nad obszarem Polski i Bałtykiem nadal mogą rozwijać się liczne mgły lub zamglenia oraz między innymi utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami i poza tym będzie też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +21°C. Wiatr na ogół południowo-zachodni oraz będzie słaby i miejscami dość silny na północy i Wybrzeżu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.