W piątek wystąpią przejaśnienia i liczne mgły! – prognoza na 29 marca

Przez weekend na pogodę w naszym kraju nadal oddziaływać będzie wyż znad Niemiec. Poza tym do Polski będzie też napływać nieco cieplejsze i na ogół dość wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy pochodzenia polarnomorskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad morzem będzie mglisto oraz utrzyma się też duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami i między innymi będzie bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze z gradem będą możliwe na zachodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie mglisto oraz pochmurno z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne słabe opady deszczu lub mżawki możliwe są na północnym-wschodzie i w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.