W czwartek miejscami popada i lokalnie zagrzmi! – prognoza na 28 marca

W ciągu najbliższej doby obszar kraju będzie pod wpływem wyżu znad Wysp Brytyjskich. Poza tym do Polski będzie też napływać niestabilna oraz między innymi dość chłodna i wilgotna masa powietrza z północnego-zachodu Europy pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad morzem będzie na ogół mglisto oraz utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pochmurno i z nieco większymi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. W dodatku niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +16°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.