W środę miejscami wystąpią opady mieszane i Burze! – prognoza na 27 marca

W ciągu najbliższej doby obszar kraju będzie nadal pod wpływem wyżu znad Wysp Brytyjskich. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne i na ogół dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie mglisto i bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +4°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nad obszarem całego kraju nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. W dodatku na zachodzie i północnym-zachodzie Polski niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem oraz liczne mgły. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +10°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie pomału rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.