We wtorek utrzymają się chmury i przejaśnienia! – prognoza na 26 marca

W ciągu najbliższej doby obszar kraju będzie pod wpływem wyżu znad Wysp Brytyjskich. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne i na ogół dość wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą dodatkowo przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +3°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad morzem przeważnie będzie pochmurno oraz miejscami też w wielu miejscach wystąpią większe przejaśnienia i będzie również bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.