W poniedziałek przez całą Polskę przejdą Burze! – prognoza na 25 marca

Z początkiem tygodnia nad obszarem kraju pogodę zacznie kształtować dynamiczna zatoka niżowa z frontem atmosferycznym, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku nad samym morzem i na dużym obszarze kraju przeważnie będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki możliwe będą nad morzem i miejscami również na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawia się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +11°C. Wiatr będzie nadal umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.