W niedziele miejscami wyjdzie słońce i popada deszcz! – prognoza na 24 marca

W ciągu najbliższej doby obszar kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem wyżu znad Irlandii. Poza tym pozostaniemy też w chłodny i na ogół wilgotnym powietrzu, które między innymi napływać będzie z zachodu i północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad morzem przeważnie utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami i będzie na ogół bez opadów i mgieł. Jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze możliwe są na północnym-wschodzie i częściowo w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +9°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i zachodu w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad morzem również utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północy oraz też na południu i wschodzie kraju pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki oraz niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być dość pogodnie i na ogół bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C/+10°C nad samym morzem i częściowo na północy do +15°C/+16°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i też dość silny z północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.