W sobotę będzie nadal ciepło i miejscami zagrzmi! – prognoza na 23 marca

W ciągu najbliższej doby nad obszarem kraju w dalszym ciągu pogodę kształtować będzie wyż znad Wysp Brytyjskich. Poza tym do Polski będzie też napływać o wiele cieplejsze oraz na ogół chłodne i umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku nad obszarem kraju w dalszym ciągu mogą rozwijać się liczne mgły oraz utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na południu w Centrum i na wschodzie Polski pojawią się też przelotne słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i miejscami również dość pogodnie. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +8°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie będzie bez opadów oraz utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem możliwe będą w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz częściowo na północy i w Centrum kraju. Poza tym mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +22°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.