W piątek w całym kraju nadal będzie ciepło i ponuro! – prognoza na 22 marca

Przez weekend na pogodę w kraju nadal oddziaływać będzie wyż znad Wysp Brytyjskich. Poza tym do Polski będzie też między innymi napływać ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy, które przyniesie liczne mgły i zachmurzenie.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na północy w Centrum i też na wschodzie występować będą między innymi przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. W dodatku na Wybrzeżu i w pozostałej części Polski nadal mogą rozwijać się dość gęste mgły i liczne zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem również będzie mglisto oraz w wielu miejscach utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na północy w Centrum na wschodzie i też na południu pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie dość pogodnie powinno być częściowo na zachodzie i południowym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C nad morzem do +15°C/+21°C termometry pokażą na przeważającym dużym obszarze Polski. Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Comments are closed.