W czwartek zrobi się ciepło i będzie pochmurno! – prognoza na 21 marca

W ciągu najbliższej doby obszar kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem wyżu znad zachodniej części Europy. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno oraz mglisto i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki pojawią się na zachodzie i w północnej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się na ogół duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami oraz będzie bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu możliwe są na zachodzie i północy kraju. W dodatku mogą utrzymywać się liczne mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C/+13°C nad morzem i częściowo na północy do +15°C/+16°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.