W środę wrócą rozpogodzenia i liczne mgły! – prognoza na 20 marca

Obszar kraju nadal pozostaje pod pływem wyżu znad zachodniej części Europy. Poza tym do Polski będzie nadal napływać chłodne oraz dość ciepłe i wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie oraz będzie miejscami mglisto i też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do 0°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad morzem przeważnie będzie dość pogodnie oraz lokalnie pojawi się zmienne zachmurzenie i będzie dodatkowo bez opadów. Jedynie przelotne słabe opady deszczu lub mżawki mogą wystąpić na Pomorzu i Wybrzeżu. W dodatku niewykluczone są też liczne mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +15°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Comments are closed.