W poniedziałek wrócą opady konwekcyjne i lokalne burze! – prognoza na 18 marca

Z początkiem tygodnia wpływ na pogodę w kraju nadal będzie mieć układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii z frontem atmosferycznym, który przyniesie ze sobą między innymi opady konwekcyjne i lokalne burze. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast kolejna noc i poranek również w wielu miejscach kraju i nad morzem przyniesie chmury i przejaśnienia. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie już rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr będzie również umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal pomału będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.