Ze względu na silny wiatr możliwe będą przerwy w dostawie prądu!

Obszaru kraju przez weekend będzie pod znakiem dynamicznej pogody, za którą odpowiadać zacznie kolejny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych, które między innymi przyniosą ze sobą liczne opady konwekcyjne i porywisty wiatr a nawet burze.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Źródło danych Synoptycznych – DWD

 

Podczas weekendu pogoda raczej będzie zmienna oraz też pozostaniemy w chłodnym i na ogół początkowo w ciepłym i wilgotnym powietrzu. Poza tym opady deszczu i wiatr również dadzą o sobie znać w wielu miejscach Polski. Szczególnie najbardziej dynamiczna pogoda występować będzie między innymi nad samym morzem oraz w zachodniej i północnej części naszego kraju. Temperatura powietrza w wielu miejscach i nad morzem również utrzyma się na zmiennym i zróżnicowanym poziomie.

 

Źródło danych – wetterzentrale.de

 

 

Źródło danych – wetterzentrale.de

 

Wracając do omawianej dynamicznej pogody z upływem godzin musimy być przygotowani na zmienny rozwój sytuacji odnośnie frontów atmosferycznych, które od zachodu w głąb Polski i dalej dość szybko na wschód przyniosą ze sobą masowy rozwój konwekcji lub linii szkwału, na której będą mogły rozwijać się początkowo pojedyncze komórki konwekcyjne lub pasma burzowe, które objawiać będą się między innymi silnymi szkwałowymi porywami wiatru do 70-110 km/h, powodując miejscami liczne szkody materialne i w drzewostanie. W związku z tym poniżej przedstawiamy również Państwu informacje jak zabezpieczyć musimy się przed wichurą.

 

Źródło danych – rcb.gov.pl

 

Na koniec warto między innymi przypomnieć, że taki rozwój sytuacji może ale nie musi wystąpić. Lecz prognozowany dynamiczny układ niskiego ciśnienia z upływem godzin i w weekend nad obszarem kraju i Bałtykiem da o sobie na pewno znać. Poza tym życzymy Państwu spokojnego i udanego weekendu.

 

 

 

 

 

Comments are closed.