W niedziele będzie ciepło oraz lokalnie zagrzmi! – prognoza na 17 marca

W ciągu najbliższej doby nad obszarem kraju pogodę w dalszym ciągu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia znad południowej Skandynawii z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski będzie początkowo napływać ciepłe i na ogół też chłodne oraz wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na północy oraz między innymi na zachodzie i częściowo w Centrum Polski niewykluczone będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem również będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach nadal występować będą między innymi przelotne opady deszczu lub mżawki oraz niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na południu i południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +20°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu w porywach do 40-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

 

Comments are closed.