W sobotę miejscami wystąpią burze i opady konwekcyjne! – prognoza na 16 marca

Przez weekend obszar kraju nadal będzie pod wpływem niżu znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą między innymi opady konwekcyjne i lokalne burze. Poza tym do Polski zacznie też napływać nieco cieplejsze oraz chłodne i wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z częściowymi przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr będzie silny  i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 70-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 996 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu i niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C/+8°C częściowo na północy oraz nad morzem i na wschodzie kraju do +9°C/+10°C termometry pokażą na pozostałym obszarze. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Comments are closed.