W piątek wystąpią opady konwekcyjne i lokalne Burze! – prognoza na 15 marca

Przez weekend obszar kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem układu niskiego ciśnienia atmosferycznego z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu pochodzenia polarnomorskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się miejscami opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w wielu miejscach niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 998 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nad obszarem Polski i na Wybrzeżu nadal będzie pochmurno i  z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr będzie nadal umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Comments are closed.