W czwartek lokalnie przejdą burze i wystąpi silny wiatr! – prognoza na 14 marca

W ciągu najbliższej doby obszar kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Skandynawii z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski będzie też napływać między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Autor Zdjęcia Ilustracyjnego – Mariusz Jasłowski – Meteo24.com.pl

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem w dalszym ciągu będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 60-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa .

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. W dodatku niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr będzie nadal umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.