W środę nadal możliwe są burze i wystąpi silny wiatr! – prognoza na 13 marca

W ciągu najbliższej doby obszar kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski będzie między innymi napływać niestabilne oraz chłodne i wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Autor Zdjęcia Ilustracyjnego – Mariusz Jasłowski – Meteo24.com.pl

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w większości powinno być dość pogodnie i bez opadów. Jedynie przelotne i na ogół o zmiennym natężeniu opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem pojawią się na zachodzie i w północnej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr będzie słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 60-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

 

Comments are closed.