We wtorek powróci silny wiatr i lokalne burze! – prognoza na 12 marca

Przez najbliższe dni obszar kraju nadal będzie pod wpływem kolejnych dynamicznych układów niskiego ciśnienia znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze oraz między innymi silny też wiatr. Poza tym do Polski będzie dodatkowo napływać chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Autor Zdjęcia Ilustracyjnego – Mariusz Jasłowki – Meteo24.com.pl

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju będzie w dalszym ciągu pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach Polski pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Poza tym niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -2°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny z północnego-zachodu i zmienny z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nad Polską i Wybrzeżem w dalszym ciągu utrzyma się zachmurzenie duże i zmienne. Poza tym pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Jedynie początkowo dość pogodnie i bez opadów powinno być w Centrum i na wschodzie Polski. Wiatr będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.