W tygodniu wystąpią burze śnieżne i opady mieszane! – prognoza na 11 marca

Obszar kraju z początkiem tygodnia nadal będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad północno-zachodniej Rosji z systemem frontów atmosferycznych, które między innymi przyniosą ze sobą silne opady konwekcyjne i niewykluczone burze śnieżne oraz porywisty wiatr. Poza tym do Polski będzie dodatkowo napływać chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W dodatku niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +3°C. Wiatr będzie południowo-zachodni oraz zmienny z przewagą wiejący od północnego-zachodu i na ogół też słaby i umiarkowany nad samym morzem i Pomorzu oraz porywisty pozostanie na pozostałym obszarze kraju. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 997 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem w dalszym ciągu będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne o zmiennym natężeniu opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie +3°C do +6°C. Wiatr będzie nadal umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Comments are closed.