W niedziele również wystąpi silny wiatr i Burze! – prognoza na 10 marca

W ciągu najbliższej doby obszar kraju nadal będzie pod wpływem układu niskiego ciśnienia znad Bałtyku z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne oraz silny wiatr i lokalne burze. Poza tym do Polski będzie też napływać między innymi chłodne i wilgotne powietrze z zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne i lokalnie niewykluczone będą również burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +6°C. Wiatr będzie silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C/+11°C nad morzem i częściowo na północy kraju do +15°C/+17°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie nadal silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 70-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.