W sobotę utrzyma się silny wiatr i lokalne Burze! – prognoza na 9 marca

Przez weekend obszar kraju nadal będzie pod wpływem wtórnego niżu znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą silny wiatr oraz między innymi lokalne burze i opady konwekcyjne. Poza tym do Polski będzie też napływać dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C/+9°C częściowo na Pomorzu i północnym-wschodzie kraju do +10°C/+13°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie nadal umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 70-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.