W piątek wystąpi silny wiatr i lokalne burze! – prognoza na 8 marca

W ciągu najbliższej doby obszar kraju będzie pod wpływem niżu znad Szwecji z chłodnym frontem atmosferycznym, który między innymi przyniesie ze sobą liczne opady konwekcyjne oraz silny wiatr i lokalne burze z gradem lub śnieżne. Poza tym do Polski będzie dodatkowo napływać dość chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Autor Zdjęcia – Grzegorz Zawiślak – Polscy Łowcy Burz

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz lokalnie mogą wystąpić burze z gradem lub śnieżne. Jedynie początkowo dość pogodnie i bez opadów powinno być na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem nad obszarem kraju i Wybrzeżu pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W dodatku w wielu miejscach Polski i nad samym morzem niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie początkowo dość pogodnie i bez opadów powinno być na południu i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C/+10°C na Pomorzu do +12°C/+16°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 60-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie początkowo rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

 

 

Comments are closed.