W czwartek będzie ciepło i lokalnie wystąpią burze! – prognoza na 7 marca

Obszar kraju w ciągu najbliższej doby i dni zacznie dostawać się pod wpływ kolejnego dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

 

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24.com.pl

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju przeważnie będzie pochmurno oraz z niewielkimi przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie niezbyt liczne opady deszczu lub mżawki mogą przelotnie wystąpić nad samym morzem i na Pomorzu. W dodatku w wielu miejscach niewykluczone są między innymi liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie systematycznie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno oraz z niewielkimi przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze mogą pojawić się na zachodzie i północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +22°C. Wiatr będzie nadal umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa

Comments are closed.