W środę będzie pochmurno i z opadami deszczu! – prognoza na 6 marca

W ciągu najbliższej doby obszar kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem niżu znad Morza Północnego. Poza tym do Polski będzie też napływać dość chłodne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach utrzymają się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym na północy kraju nadal występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C/+11°C nad samym morzem i częściowo na północy do +15°C/+18°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo pomału spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.