We wtorek rozwiną się burze i wystąpi silny wiatr! – prognoza na 5 marca

W ciągu najbliższej doby obszar kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem niżu znad północno-zachodniej Rosji z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą kontynuacje i rozwój opadów konwekcyjnych i lokalnych burz. Poza tym do Polski między innymi napływać będzie też nieco chłodniejsze i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr będzie dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie nadal spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 995 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dni wieczorem nadal na dużym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo będą rozwijać się lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +10°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 60-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo pomału będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Comments are closed.