W tygodniu będzie ciepło i lokalnie mogą wystąpić burze! – prognoza na 4 marca

Obszar kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem niżu znad południowej Skandynawii z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze. Poza tym do Polski będzie też napływać znacznie cieplejsze i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju może być mglisto oraz utrzyma się duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się również przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem i w północnej części Polski w dalszym ciągu niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal pomału będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innym wieczorem również na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo w wielu miejscach i na Wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do nawet + 20°C. Wiatr będzie nadal dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 70-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie wyraźnie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Comments are closed.