W niedziele wystąpi silny wiatr i opady konwekcyjne! – prognoza na 3 marca

W ciągu najbliższej doby obszar kraju nadal będzie pod wpływem niżu znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne oraz niewykluczone lokalne burze i silny wiatr. Poza tym do Polski będzie też napływać nieco cieplejsze i wilgotne powietrze z północnego-zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach dochodzący do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem w dalszym ciągu będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone mogą być też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +16°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.