W sobotę wystąpią opady mieszane i mgły! – prognoza na 2 marca

Z upływem godzin obszar kraju zacznie być pod wpływem niżu znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznym, które przyniosą początkowo ze sobą opady mieszane i między innymi lokalne burze. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne i na ogół ciepłe oraz umiarkowanie wilgotne i chwiejne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem będzie na ogół dość pogodnie i bez opadów. Jedynie nieco więcej chmur pojawi się na zachodzie i południu Polski. W zamian tego na tym obszarze występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do +3°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na zachodzie oraz między innymi też na zachodzie i południu kraju występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.