W piątek miejscami popada i zagrzmi! – prognoza na 1 marca

W ciągu najbliższej doby obszar kraju nadal będzie pod wpływem niżu znad zachodniej Rosji. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem będzie mglisto oraz utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym padać również w wielu miejscach nie będzie. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na dużym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie mglisto oraz z niewielkimi przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem pojawią się częściowo na zachodzie w Centrum i też na południu i północnym-wschodzie kraju. W dodatku na tym obszarze niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +10°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.