W czwartek będzie ciepło i lokalnie popada deszcz! – prognoza na 28 lutego

Obszar kraju w ciągu najbliższej doby będzie na skraju niżu znad północno-zachodniej Rosji z frontem atmosferycznym. Poza tym do Polski będzie nadal napływać dość ciepłe oraz też chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie mglisto oraz będzie bez opadów i utrzyma się zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym mogą rozwijać się liczne mgły lub zamglenia a w północnej części kraju niewykluczone są też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze do końca dnia powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C/+13°C nad morzem i północy do +15°C/+17°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie nadal umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.