W środę pojawią się mgły i liczne rozpogodzenia! – prognoza na 27 lutego

Obszar kraju początkowo jeszcze będzie pod wpływem wyżu znad Niemiec i na skaju niżu znad północnej Rosji. W związku z tym do Polski będzie nadal napływać dość ciepłe oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego-zachodu Europy pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem mogą nadal utrzymywać się gęste marznące mgły lub zamglenia i liczne chmury z przejaśnieniami. Poza tym na południu i wschodzie Polski niewykluczone są również przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze i Wybrzeżu powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem mogą miejscami rozwijać się mgły lub zamglenia oraz między innymi będzie dość pogodnie i ze zmiennym zachmurzeniem. Poza tym na południu i wschodzie mogą również pojawić się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze do końca dnia powinno być przyjemnie a nawet ciepło i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od  +5°C/+10°C nad samym morzem w Centrum oraz częściowo na północy i wschodzie Polski do +14°C/+16°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.