We wtorek przeważnie pochmurno i dosyć mgliście! – Prognoza na 26 lutego

W drugim dniu nowego tygodnia pogodę w większości kraju w dalszym ciągu kształtować będzie silny wyż znad Niemiec, lecz nad wschodnią Polskę sięgnie zatoka niżowa, związana z niżem znad Rosji. Dzięki temu nad Polską pojawi się rozmyty chłodny front atmosferyczny, za którym zacznie spływać nieco chłodniejsze i bardziej wilgotne powietrze polarnomorskie.

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem będzie sporo chmur. Ponadto w północnej i centralnej Polsce występować będą liczne mgły i zamglenia, lokalnie gęste.  Na ogół bez opadów, ale miejscami może występować opad mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +3°C. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany z zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północy i we wschodniej połowie kraju pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być dość pogodnie i bez opadów. Na północnym zachodzie dalej mogą utrzymywać się mgły. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany, a na wschodzie kraju także dość silny z północnego-zachodu w porywach do 55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.