W tygodniu wrócą liczne mgły i opady deszczu! – prognoza na 25 lutego

Z początkiem tygodnia pogodę w kraju w dalszym ciągu kształtować będzie wyż znad zachodniej części Europy. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne i na ogół ciepłe oraz dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem będą rozwijać się liczne marznące mgły lub zamglenia, które osadzać mogą szadź. Poza tym padać nie będzie oraz w wielu miejscach utrzyma się na ogół duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +4°C. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany z zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1034 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie mglisto oraz dodatkowo utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na północy w Centrum i na wschodzie pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno dość pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C/+7°C  na północnym-wschodzie w Centrum i na południu kraju do +10°C/+15°C  termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu pomału będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Comments are closed.