W niedziele będzie dosyć ciepło i z przejaśnieniami! – prognoza na 24 lutego

W ciągu najbliższej doby obszar kraju nadal będzie pod wpływem wyżu znad Węgier. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne oraz dość ciepłe i wilgotne powietrze z zachodu i ze wschodu. W zamian tego w wielu miejscach wrócą również liczne chmury i między innymi wystąpią większe przejaśnienia. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1041 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno oraz z większymi przejaśnieniami i też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal pomału będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1038 hPa.

Comments are closed.